Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:

Golgheterul sezonului trecut al Ligii I, Gregory Tade, a părăsit CFR-ul şi s-a transferat definitiv la Steaua Bucureşti.
13 Iul. 2015
12:24
0
9329
ASA Târgu Mureş a fost învinsă pe teren propriu de Oţelul Galaţi, 1-2, şi a pierdut primul titlu de campioană din istorie, deşi Steaua a terminat la egalitate la Iaşi, 0-0.
28 Mai. 2015
22:45
6
4856
Suporterii Universităţii Cluj nu vor mai pleca la Bucureşti cu autocarul pentru a-şi susţine echipa la finala Cupei României contra Stelei, ci se vor întâlni în gară duminică dimineaţă pentru a merge cu un tren pus în circulaţie special pentru ei.
27 Mai. 2015
15:58
6
6341
Universitatea Cluj a fost învinsă, 0-3, de Steaua Bucureşti, după o partidă în care a pus prea puţine probleme roş-albaştrilor.
25 Apr. 2015
23:01
4
5340
Întrunit într-o şedinţă la Bucureşti, Comitetul Executiv al Federaţiei Române de Fotbal (FRF) a stabilit ca ultimul act al Cupei României, dintre Steaua şi „U” Cluj, să aibă loc pe Arena Naţională.
23 Apr. 2015
13:18
13
5464
Conducerea Universităţii Cluj a stabilit preţurile la bilete pentru partida pe care „şepcile roşii” o vor disputa, sâmbătă, împotriva Stelei. Acestea vor fi mai scumpe decât în mod normal începând de joi.
20 Apr. 2015
12:51
8
4676
Varianta ca finala Cupei României, dintre Universitatea Cluj şi Steaua Bucureşti, să aibă loc pe Cluj Arena este discutată şi în mediul politic.
04 Apr. 2015
12:10
14
7296
Echipa clujeană de baschet masculin U-Banca Transilvania a câştigat cu un "capac" partida cu Steaua CSM Bucureşti, 83-82, din etapa a 20-a a Ligii Naţionale de Baschet Masculin, după ce a avut şi 17 puncte avantaj în ultimul sfert.
20 Feb. 2015
22:03
1
3134
Noul antrenor principal al echipei de baschet masculin U-Banca Transilvania a recunoscut că are mult de lucru la reîntoarcerea pe banca formaţiei cu care a câştigat ultimul titlu de campion, dar a promis că va face totul pentru a repeta această performanţ
14 Noi. 2014
15:14
0
3288
Ratarea calificării în grupele Champions League, dar și amenințarea pe care o reprezintă contracandidatele la titlu i-au pus în gardă pe șefii Stelei, care caută să întărească echipa și să-și păstreze jucătorii importanți.
23 Sep. 2014
20:01
0
3583
Steaua este lider după opt etape, însă președintele Valeriu Argăseală se așteaptă la o luptă pentru titlu mai încinsă ca oricând. Două echipe reprezintă, în viziunea președintelului trupei din Ghencea, cele mai periculoase contracandidate.
20:01
0
3408
Steaua va investi în jucători și va încerca să-și păstreze fotbaliștii de bază, chiar dacă mulți dintre ei sunt doriți de alte echipe.
19:01
0
2547
Cornel Șfaițer și partenerul său, Viorel Iftimie, au pus Botoșaniul pe harta Ligii 1, după ce mica echipă moldavă a învins Astra și Dinamo.
19:01
0
2977
Viitorul Axintele vrea să detoneze bomba în 16-imile Cupei României. Fotbaliștii echipei din liga a treia se vor baza pe "noul Cobra" în disputa cu CFR Cluj. Adrian Ilie promite să se ridice la valoarea tizului său.
17:01
0
2729
Steaua e pe val! 9 goluri au marcat elevii lui Gâlcă în ultimele două partide oficiale disputate și promit să nu se oprească aici!
17:01
0
2936
Pe lângă golurile superbe marcate în ultima etapă, meciurile din Liga I au furnizat şi o serie de ratări spectaculoase. Pandurii, Dinamo şi CS U Craiova s-au întrecut în execuţii impresionante.
16:00
0
2433
Spectacolul continuă în Liga 1, și în etapa a 9-a, cu super meciuri: Rapid vs. Dinamo, Steaua vs. Astra și CFR Cluj vs. "U" Cluj. Toate, în direct și în exclusivitate pe Look TV!
14:00
0
2800
Flavius Stoican a fost foarte aproape de a o părăsi pe Dinamo. A primit o ofertă concretă din Arabia Saudită, de la Al Raed. Arabii îl dădeau ca și plecat, dar lucrurile nu stau așa.
22 Sep. 2014
12:01
0
1496
Autorul golului din minutul 17 al meciului cu Petrolul, Claudiu Keșeru, le-a dedicat victoria fanilor, care au fost prezenți din nou în tribune. La final, a avut loc împăcarea de mult așteptată.
01:00
0
887
Steaua a fost la un pas să piardă cele trei puncte la Ploieşti, după o revenire spectaculoasă a gazdelor. Mijlocaşul Stelei, Lucian Sânmărtean, a recunoscut că echipa s-a relaxat la 2-0.
01:00
0
1002
Steaua a câştigat, scor 3-2, derby-ul etapei cu numărul 8 din Liga I, disputat în deplasare cu Petrolul Ploieşti. Graţie victoriei, campioana en-titre a acumulat 21 de puncte şi a revenit pe prima poziţie a clasamentului.
00:02
0
2053
Andrei Prepeliță a încercat să explice motivele pentru care Steaua a încasat două goluri la Ploiești, dar nu a prea reușit.
00:02
0
1666
Fost fotbalist al Stelei, actualmente component de bază al Petrolului, Geraldo Alves consideră că succesul ”roș-albaștrilor” s-a datorat jocului bun pe contraatac.
00:02
0
923
Înainte de fluierul de start al partidei dintre Petrolul și Steaua, fanii celor două echipe au avut un adevărat război în tribune. Jandarmii au intervenit și au stins conflictul.
21 Sep. 2014
23:00
0
3709
Claudiu Keşeru a fost la câţiva centimetri de a înscrie din nou, în minutul 43. Atacantul Stelei nu a putut profita de gafa uriaşă făcută de Geraldo.
23:00
0
1310
Steaua a trecut din nou în avantaj în derby-ul etapei cu Petrolul Ploieşti, în minutul 73. Varela a speculat o gafă în defensiva gazdelor şi a înscris din apropiere.
23:00
0
756
Petrolul egalează în minutul 59 al partidei cu Steaua. Israelianul nu l-a iertat pe Arlauskis de la limita careului mic și Petrolul – Steaua e 2-2.
23:00
0
1104
Steaua a fost la un pas de 3-1, în minutul 41. Rusescu a preluat la limita careului de 16 metri și a trimis milimetric pe lângă.
22:00
0
1266
Arbitrul Cristian Balaj nu reușește să fluiere startul meciului de la Ploiești, Petrolul – Steaua. Fanii celor două echipe au început un adevărat război în tribune.
22:00
0
1277
Campionii României au prins curaj după golul marcat de Chipciu în minutul 14 şi doar câteva minute mai târziu şi-au dublat avantajul, prin Keşeru.
22:00
0
894
Minutul 14 a și adus deschiderea scorului între Petrolul și Steaua. ”Roș-albaștri” au reușit o fază de manual, cu un singur jucător: Alex Chipciu.
22:00
0
1975
Derby-ul etapei a 8-a din Liga I dintre Petrolul Ploieşti şi Steaua se ridică din start la nivelul aşteptărilor. Ambele echipe au ratat ocazii colosale în primele minute.
22:00
0
765
Fundașul Stelei, Iasmin Latovlevici, nu consideră meciul cu Petrolul unul de importanță majoră. În opinia sa, nu poate fi considerat în niciun caz un derby.
12:02
0
470
Parcursul celor două echipe româneşti în acest sezon de Europa League e decisiv. Astra şi Steaua au în mână viitorul fotbalului autohton şi se duelează cu austriecii pentru încă un loc în Liga Campionilor.
20 Sep. 2014
14:01
0
1151
Victoria Stelei în prima etapă a grupelor Europa League, scor 6-0, în faţa danezilor de la Aalborg, a fost lăudată de UEFA. Claudiu Keşeru a ajuns din nou în topurile forului european, după nici măcar o lună.
13:01
0
1477
Claudiu Keșeru traversează o formă excelentă și pare primul candidat pentru înlocuirea lui Ciprian Marica în atacul naționalei, căpitanul "tricolorilor" fiind suspendat după cartonașul roșu pe care l-a primit la victoria din deplasare cu
12:02
0
1026
Petrolul o va întâlni duminică pe Steaua, în direct la Look TV, în meciul de redebut al lui Gigi Mulțescu pe banca ”găzarilor”.
12:02
0
1089
Gigi Becali a primit o lovitură teribilă din partea Clubului Sportiv al Armatei.
19 Sep. 2014
21:01
0
3528
Fostul antrenor al Universității Cluj, Mihai Teja, regretă plecarea de pe banca tehnică a „studenților”, cu care și-a făcut planuri mari.
19:01
0
1466
Startul bun de sezon şi calificarea în Europa League le-au umplut buzunarele steliştilor. Conducerea clubului a fost mulţumită de prestaţia trupei lui Costel Gâlcă şi a decis să îi recompenseze pe fotbalişti.
12:00
0
2688
Alex Chipciu, autor a trei pase de gol în victoria cu Aalborg, a dezvăluit că secretul a fost la Costel Gâlcă, cel care i-a motivat excepțional la pauza meciului.
01:01
0
843
Alex Chipciu a purtat banderola de căpitan al Stelei în partida cu Aalborg, dar după meci fotbalistul a dezvăluit că acest lucru s-a întâmplat dintr-o greșeală.
01:01
0
818
Steaua a făcut instrucție pe Arena Națională cu Aalborg, campioana Danemarcei, și s-a impus cu 6-0. A fost, însă, nevoie ca portarul oaspeților să fie eliminat pentru ca echipa lui Gâlcă să se dezlănțuie.
01:01
0
766
Lucian Sânmărtean a dezvăluit faptul că pauza meciului cu Aalborg a fost un sfetnic foarte bun pentru Steaua. Schimbările făcute de Costel Gâlcă și discuțiile cu jucătorii au fost decisive în partea a doua.
01:01
0
976
Mihai Stoichiță atrage atenția conducătorilor Stelei că au nevoie urgentă de un fundaș dreapta de calitate. În opinia sa, flancul stâng este mult mai valoros decât cel opus.
18 Sep. 2014
20:01
0
811
Nicușor Stanciu și Gabi Iancu, doi dintre cei mai talentați fotbaliști ai tinerei generații și componenți de bază ai naționalei de tineret, au parte de critici. Un fost antrenor din Ghencea a pus ochii pe ei.
19:00
0
921
Alexandru Chipciu a fost sancţionat dur de Comisia de Disciplină a Federaţiei Române de Fotbal. Mijlocaşul Stelei a fost amendat cu 9.000 de lei pentru declaraţiile date la finalul meciului cu Ceahlăul Piatra Neamţ.
18:03
0
2978
Mihai Stoichiță, fost antrenor al Stelei, i-a reproșat indirect tehnicianului din Ghencea poziția pe care-l folosește de cele mai multe ori pe cel mai tehnic fotbalist al său, Lucian Sânmărtean.